Lost Souls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Chlapec, který se ztratil #1

Goto down 
AutorZpráva
Red
Admin
Red


Poèet pøíspìvkù : 1231
Join date : 01. 04. 15

Chlapec, který se ztratil #1 Empty
PříspěvekPředmět: Chlapec, který se ztratil #1   Chlapec, který se ztratil #1 EmptyTue Sep 01, 2015 4:10 pm

"Uhni, ty blbá krávo!" ozvalo se současně se zatroubením auta. Stařenka se zvláštním odhodláním ve tváři podívala vstříc vozu, který se na ní řítil. Za jeho volantem byl nějaký opilý pankáč, který si myslel, že mu patří celá silnice.
Skoro by i stařenku srazil, kdyby celou situaci nezachránil mladík, který po babičce skočil a srazil jí stranou. Dokonce to udělal tak šikovně, že neskončila na zemi, ale na něm, aby si neublížila. I tak to pro ní musel byl docela velký šok. Začala se rozhlížet, aby našla svého zachránce. Byl to chlapec. Nemohl mít víc než patnáct let. "Jste v pořádku?" usmál se na ní mile a pomohl jí vstát. Stařenka ráda přijala jeho ruku. "To byl teda pořádnej šašek!" řekl mladík, když babičce pomáhal vrátit do tašky věci, které z ní vypadaly. Všechno to dělal automaticky. Nikdo se ho o pomoc nežádal.
"Tak, snad je to všechno!" řekl a přišel s taškou ke staré paní. "Uh, díky," dokázala ze sebe dostat jen zaskočené poděkování. Chlapec se zazubil. "Pomůžu vám s tím domů, ať se nemusíte bát!" Uchechtl se a vyrazil kupředu. Pak se ale zastavil na rohu a začal se rozhlížet kolem sebe. "Heeh, kde bydlíte?" zeptal se paní, která na něj nechápavě koukala. Pak už jí to nedalo. Konečně se usmála. Rozhodla se, že pomoc mladého chlapce příjme.
"Tudy," ukázala nakonec cestu a zařadila se vedle něj.

"Takže vy bydlíte sama? To je trochu smutné. Proč si nepořídíte kočku nebo tak něco?" zeptal se černovlasý mladík a ukousl kus sušenky, kterou mu stařenka dala k čaji. Posadila se k němu ke stolu. "Ah, nejsem ten kočičí typ," odpověděla. "A navíc mi nevadí samota." Usrkla si čaje. "Tam odkud jsem mám spoustu dětí. A užiju si toho s nima až až.
Chlapec se zamračil. "Nedokážu si to představit," začal a nahodil tupý výraz v obličeji. "Nezvládl bych to. Pořád musím být v přítomnosti lidí, jinak dostávám záchvaty. Jako. Eh, nevím, jak se tomu teď říká," přiložil si ukazováček na dolní ret a začal do něj ťukat. "To je jedno!" mávl rukou a napil se čaje. Pak ho vyprskl zpátky a rychle hrníček položil na stůl. "To je horký!" zakřičel zoufale, až se mu do očí nahrnuly slzy.
Stařence to ale asi přišlo vtipné, protože se tomu začala tiše smát.
"Takže vy máte děti? Vídáte je často?" zeptal se a otřel si pusu. Stařenka přikývla. "Možná víc, než bych chtěla."
"Nevycházíte spolu?" položil další otázku předtím, než snědl celou sušenku.
"Vycházíme, ale někteří z nich jsou strašní rebelové. Praskla by mi z toho hlava."
Chlapec se začal řechtat. "Já mám bráchu. A občas se hodně hádáme. Někdy se i bijeme. Ale nakonec si k sobě znova najdeme cestu. A strčil bych za něj ruku do ohně," řekl chlapec babči. Která jen přikývla. "To je mi hodně povědomé," řekla jen.
Nakonec nastala chvíle ticha, kterou chlapec přerušoval jen chroupáním sušenek. Byla to jeho oblíbená značka z místní večerky. S celými oříšky.
"Řekla jste, že tam odkud jste. Odkud jste?" zeptal se.
Babča mávla rukou. "Z daleka. Jsi nějakej zvědavej ne?" zeptala se trochu podrážděně.
"No jo, to mi říkají všichni. Já tomu říkám komunikativní," pokrčil rameny a sežral další sušenku.  
"Místo těch sušenek bych ti měla dát něco pořádnýho," zakroutila hlavou a vzala chlapci sušenky. Ten jen smutně vzlykl. Nakonec sáhla do kapsy a vytáhla z ní tubu se šumákem. "Tohle si dej," řekla a vysypala jednu tabletku.
"Já nemám rád šumák!" odpověděl. "Ale tak, za tu pohostinnost to zkusím!" řekl nakonec odvážně a strčil tabletku do pusy. Po chvíli se mu zkřivil celý ksicht. Bylo to strašně kyselý! Babča se mu zákeřně začala vysmívat.

"Tak se mějte hezky a pěkně se vyspěte! Nebo naopak, heh!" mával chlapec na rozloučenou. Babča stála u dveří a jednou mu mávla zpátky. Už už se otáčela zpět do domu, když jí to došlo.
"Jak se vlastně jmenuješ?!" zavolala na něj. Chlapec se zastavil, otočil se na ní a usmál se. "Jsem Izuna! Kurotora Izuna!"

Spoiler:
Návrat nahoru Goto down
https://lostsouls.forumczech.com
 
Chlapec, který se ztratil #1
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Lost Souls :: Lost Souls :: Fan Fiction :: Vaše FF-
Přejdi na: